Перейти до вмісту

Компенсацію за відновлення та будівництво меліоративних систем: Як отримати кошти

Сільгосптоваровиробники, які викорстовують меліоровані землі, можуть отримати до 50% компенсації вартості витрат за проведення робіт з реконструкції та модернізації наявних або будівництва нових меліоративних систем. ОВК можуть отримати до 50 відсотків компенсації за відновлення насосних станцій. 

Про це йдеться у відповідній постанові №  628 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів», яку ухвалив уряд на черговому засіданні.

Документ розроблено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Розмір допомоги для сільгоспвиробників складатиме не більше 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин, зазначають у Мінагро. Бюджетна дотація надається за проведення робіт та прийняті в експлуатацію меліоративні системи за період з 1 листопада 2023 року до 31 жовтня 2024 року.

Заявку на отримання бюджетних коштів та документи до неї сільгосптоваровиробники подають через Державний аграрний реєстр.