Перейти до вмісту

Аграрії звільняються від сплати податків на заміновані землі

Верховна Рада ухвалила законопроект, яким звільнила аграріїв від сплати податку за знищені чи пошкоджені земельні ділянки.

Йдеться про законопроект №7632 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Всеукраїнський конгрес фермерів  вітає прийняття зазначеного законопроекту, адже він покликаний, зокрема, врегулювати питання сплати податків на окупованих територіях та територіях, де велися бойові дії. Мова йде про сплату податку на землю, на нерухомість, 4-ї групи єдиного податку та МПЗ.

Нагадаємо ВКФ неодноразово звертався до найвищого керівництва нашої держави щодо звільнення фермерів в зоні бойових дій від сплати земельного податку.

“Фермери чекали на прийняття цього законопроекту з нетерпінням, адже необхідність сплачувати податки за землі, які фактично неможливо використовувати, окрім іншого, могло підштовхувати  фермерів йти на порушення техніки безпеки. Зокрема обробляти землі, які ще не розміновано або розміновувати самотужки, що є небезпечним для життя і здоров’я”, – зауважив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. 

Задля прозорості застосування норм закону, в частині звільнення від оподаткування замінованих та забруднених земельних ділянок, та з метою запобігання зловживань пільгами визначеними законом, Мінагрополітики ініціюватиме окрему процедуру моніторингу використання таких земельних ділянок.