Як правильно подати податкову звітність, якщо обсяг продукції більше за площу оброблюваних земель? З такими питаннями до Всеукраїнського Конгресу Фермерів звертаються дрібні фермери. Серед них – Володимир з Вінниччини. Він має ФОП 4 групи та понад 15 га землі в обробітку.
Володимир став учасником програми підтримки фермерів, яку ВКФ реалізовує у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією MERCY CORPS, за фінансової підтримки Фонду Говарда Г. Баффета.
«Я звернувся за консультацією з такого питання: у мене був врожай сої за два роки, зберігався на складі. Але прийшов час його продати і я не знав, як це правильно зробити, щоб не було питань від податкової. Адже обсяг врожаю за два роки більший за кількість оброблюваної землі. І можуть бути питання. Якби не допомога ВКФ, я б витратив пів дня на пошук інформації. А завдяки вашим експертам швидко та оперативно отримав фахові відповіді на свої питання телефоном», – розповідає Володимир.
Такі консультації, зазначає він, важливі та необхідні для дрібних фермерів, одноосібників, яким повсякчас складно мати в господарстві окремо бухгалтера на зарплаті, який би розбирався в податкових колізіях та змінах.
«За бухгалтерським напрямом у мене багато питань виникає під час ведення господарства, треба ж розбиратись у всіх цих податкових нюансах. А телефонувати у Податкову – ви прекрасно розумієте, що вони більше дають загальну інформацію, цитати із законодавства. А нам треба простими словами, щоб пояснили, що мені і як зробити, як правильно заповнити і подати звітність. Простій людині без освіти дуже важко в цьому розібратися, а у вас все дуже-дуже зрозуміло», – сказав він.
У своєму господарстві Володимир вирощує не лише сою, але й пшеницю озиму, ячмінь яровий. А у 2023 році ще й соняшник.
«Ситуація в селах сьогодні складна, війна суттєво вплинула, молодь виїжджає. Але ми працюємо далі, аграрна сфера – це ж про продовольчу безпеку країни. Навіть такі дрібні фермери, як ми, також важливі», – зазначив Володимир.