Перейти до вмісту

Безвідсоткові кредити малим фермерам. Держава дослухалась до вимог ВКФ

Малі фермерські господарства (до 20 га) матимуть доступ до 10-ти річних безвідсоткових кредитів  до 1 млн грн на купівлю землі чи техніки. На вимогу Всеукраїнського Конгресу Фермерів цей пункт внесено до програми держпідримки агровиробників. Поки на це виділяється 100 млн грн, але далі програму планують розширювати.  Про це повідомив заступник міністра агрополітики і продовольства Тарас Висоцький під час свого виступу на Всеукраїнському фермерському форумі (онлайн). 

«Держава виділяє 100 млн гривень на поворотні безвідсоткові кредити. Чому погодився комітет і уряд? Це все  активна позиція Всеукраїнського Конгресу Фермерів, які вийшли з цією ініціативою і її обґрунтували. Вони дійсно донесли знизу цю інформацію, про те, що є запит і бажання підприємців на місцях створювати нові господарства і для цього їм потрібен доступ до фінансування. Впевнений, що спільно будем надалі цю програму реалізовувати», — зазначив заступник міністра агрополітики. 

Ще одна частина державної підтримки аграріїв  — часткова компенсація  вартості техніки. Держава компенсує 25% витрачених коштів. Наприклад, у серпні фермер придбав техніку, у вересні подав у банк заявку і отримали відшкодування. Перелік банків і техніки є на сайті мінагро. 

Не менш важливий аспект — здешевлення кредитів. Фермери можуть використовувати програму  «5-7-9»  плюс пільги: компенсація відсоткової ставки. Ціль — доступне фінансування малих виробників. 

Йшлося на форумі і про вирішення ситуації з подорожчанням мінеральних добрив. Так народний депутат Марʼян Заблоцький розповів, що парламент вже напрацьовує інструменти обмеження вивезення добрив з України. 

«Обговорили чимало аспектів державної підтримки фермерства: і кредити, і компенсацію витрат, і майбутні ініціативи, як на селах створювати робочі місця», — підсумував Форум голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник. 

Всеукраїнський фермерський форум до Дня працівника сільського господарства організували спільно  Міністерство агрополітики і продовольства України, Всеукраїнський Конгрес Фермерів, та Всеукраїнська асоціація громад. У заході в онлайн-форматі взяли участь кілька тисяч фермерів, 650 Zoom-точок в громадах і кілька сотень глядачів трансляції форуму. 

Фермери і громади отримали привітання від міністра агрополітики і продовольства Романа Лещенка, міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, першого заступника голови Верховної Ради Олександра Корнієнка, народного депутата Марʼяна Заблоцького, експерта з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Сергія Кубаха, голови Всеукраїнської асоціації громад Володимира Кучми.