Перейти до вмісту

Бронювання працівників агросектору: нарада Мінагро та профільних асоціацій

Проблеми пролонгації та повторного бронювання вже заброньованих робітників обговорювали на нараді Міністерства агрополітики і продовольства разом з профільними організаціями і представниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів 06.06.2022 року.

Зміни до процедури бронювання

Не для всіх галузей агросектору передбачено можливість укладення мобілізаційних угод. А це, своєю чергою, позбавляє можливості здійснити бронювання необхідних працівників.

Тому представники Міністерства аграрної політики та продовольства України намагались в робочому порядку обговорити можливість внесення змін до порядку бронювання. Проте Міноборони вважає недоцільними такі обговорення.

????У зв’язку з цим Міністр агрополітики планує підняти питання щодо внесення змін до процедури бронювання на рівні уряду. Результати  будуть повідомлені додатково.

Безпідставні відмови в бронюванні

Під час нової процедури бронювання, аграрії стикнулись з тим, що військкомати на місцях по-своєму трактують критерії й вимоги до порядку бронювання. 

Виконання певних таких вимог (додаткове витребування витягу з наказу Мінекономіки, надання оригіналу військового документу, особиста присутність представника відділу кадрів, тощо) не завжди є можливим. 

Серед іншого, зафіксовані непоодинокі випадки відмови в бронюванні навіть за наявності повного пакету документів при дотриманні всіх вимог процедури.

???? Щоб вирішити проблему безпідставних відмов бронювання та витребування додаткових документів, буде підготовано звернення до Міноборони з проханням офіційного роз’яснення проведення процедури бронювання та доведення його до відома всіх військкоматів.