Перейти до вмісту

Де фермеру взяти кошти на розвиток? Досвід братів Синенків з Чернігівщини та їхній план з відновлення пекарні

02.12.2025
Де фермеру взяти кошти на розвиток? Досвід братів Синенків з Чернігівщини та їхній план з відновлення пекарні

 

Брати Сергій та Дмитро Синенко вже багато років займаються фермерством на Чернігівщині. Їхнє господарство вирощує зернові, баштанні культури та олійні культури з подальшою їх переробкою на олію та макуху. Віднедавна у них з’явилася ідея відновити стару пекарню в громаді і завдяки власно вирощеному зерну випікати смачну здобу.

Для цього їм потрібні кошти і з таким питанням Сергій звернувся до менеджера з грантових питань Всеукраїнського конгресу фермерів (ВКФ).

Нагадаємо, що в межах програми підтримки фермерів, яку ВКФ реалізує спільно з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps, кожен фермер може зателефонувати експертам та отримати безкоштовну консультацію за трьома напрямами: юридичний, бухгалтерський та грантовий.

 

“Я дізнався, що ваші експерти надають консультації з грантових питань і одразу ж подзвонив. Менеджер розповіла мені, які гранти зараз є і які саме я можу використати для відновлення пекарні. Тепер будемо обирати, куди подаватись і потім разом писатимемо грантову заявку. До того ж, спеціаліст напише заявку за нас, а Конгрес фермерів заплатить за це 75% вартості. Мені залишиться сплатити лише 25%. Це дуже корисна програма підтримки, яка суттєво економить кошти аграріїв. Що вкрай потрібно для деокупованих територій, коли фермери зазнали значних втрат внаслідок війни”, – зазначає фермер.