Перейти до вмісту

Фермерський протест в Новомосковську: «Ні рейдерському захопленню «Самари»!»

Кілька сотень фермерів з усієї України заблокували центр міста Новомосковськ на Дніпропетровщині. Аграрії протестують перед будівлею місцевої райдержадміністрації через рейдерське захоплення фермерського господарства «Самара».


Акцію на захист свого учасника організував Всеукраїнський Конгрес Фермерів. Як зазначив голова об’єднання Іван Слободяник, фермери обурені свавіллям місцевої влади:

«Михайло Саєнко був легендою українського фермерства. Сьогодні підтримати його сина і вдову приїхали фермери з усієї Дніпропетровщини, а також з Вінничини, Київщини, Полтавщини, Луганщини і Запоріжжя. Від рейдерських захоплень ніхто в Україні не застрахований, але те, що вчинили з «Самарою» вже на межі цинізму. Фермери своїх не кидають».

Фермерське господарство «Самара» засноване ще на початку 90-х рр. Після смерті Михайла Саєнка господарство успадкував його син Олексій. Але наприкінці осені торік він дізнався, що батьківські земельні ділянки у нього відібрали. Зроблено це було за класичною шахрайською схемою рейдерства через махінації з правом постійного користування. За один день Новомосковська райдержадміністрація вивела з державної власності земельні ділянки ФГ «Самара», а Вільненська сільська рада прийняла їх в комунальну. І протягом двох наступних днів сільрада передала у спільну комунальну власність обидві ділянки двом різним групам громадян. При цьому оборудка була реалізована без участі Держгеокадастру, попередніх заяв і рішень.

«Те, що Новомоська РДА разом з Вільненською сільрадою зробили з фермерським господарством «Самара» – це постріл у спину всьому українському фермерству. Це підступний наступ місцевих «князьків», але вони отримають гідну відповідь від фермерів. Ми своїх не кидаємо», – наголосив заступник голови Конгресу Фермерів Анатолій Гайворонський.

До протестувальників вийшов заступник голови Новомосковської РДА, оскільки за дивним збігом обставин сам керівник рай адміністрації пішов на лікарняний. Спробував пояснити, що рай адміністрація до рейдерського захоплення ФГ «Самара» не причетна, але тепер це встановить вже суд.

Учасники акції впевнені, що справа «Самари» – чудова ілюстрація правових прогалин:


«Крім протестів і судів, будемо вимагати прозорого законодавчого врегулювання успадкування права постійного користування землею», – обіцяє Іван Слободяник.