Перейти до вмісту

Фермери Чернігівщини вимагають визнати прикордонні території пільговими

У непростій ситуації опинилися фермери Чернігівщини з прикордонних територій. Поля або заміновані, або там розташовані військові укріплення. Уже майже рік люди не можуть повноцінно користуватися своїми ділянками, але земельний податок їм нараховують. 

Питання ведення господарства на кордоні з країною-агресором сьогодні підняли в залі Семенівської міської ради під час зустрічі представників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та одноосібників з представниками Новгород-Сіверської районної військової адміністрації, в особі голови Андрія Анікієнка та першого заступника Шкарпітко Володимира, а також  головою Семенівської територіальної громади Деденком Сергієм та народним депутатом Максимом Зуєвим.

«Велика кількість територій господарств заміновані, під’їзні шляхи зірвані або перекопані. Провести посівну компанію в деяких господарствах взагалі неможливо. З боку держави ми позбавлені будь-якої допомоги: банки не надають кредити,  ДПС нараховує податок за землю, орендну плату за землі державної та комунальної власності, мінімальне податкове зобов’язання теж нарахували за 2022 рік» – зазначив директор фермерського господарства Шевкопляс Сергій.

Після набрання чинності змін, внесених до ПКУ Законом України від № 2120, підприємства поля, яких опинились в зоні бойових дій, на окупованих територіях чи мають фортифікаційні споруди звільняються від сплати земельного податку. Але уже майже рік Уряд не може затвердити перелік відповідних територій, а це, як роз’яснює Державна податкова служба, є ключовою умовою для пільгового оподаткування. 

Таким чином аграрії, які знаходяться на прифронтових територіях, протягом року позбавлені можливості скористатись своїм законним правом не сплачувати відповідні податки, що є неприпустимим  під час війни.

Ускладнюється ситуація тим, що вони також не можуть скористатись пільговими кредитами та державною програмою підтримки аграріїв (виплати в розмірі  3100 грн за гектар землі) через те, що знаходяться в червоній зоні (50 км від лінії фронту).

Фермери Новгород-Сіверської громади, які межують з країною-агресором, звернулись до Всеукраїнського Конгресу Фермерів з проханням відстояти інтереси фермерів прифронтових територій на загальнонаціональному рівні.

Юристи ВКФ в свою чергу підготували лист  до КМУ із проханням прийняти постанову, щодо визначення переліку територій, які окуповані, або на яких ведуться (велись) бойові дії. А також пропонують звільнити такі території від сплати єдиного податку.