Перейти до вмісту

Фермери просять владу продовжити дію пільгових кредитів та збільшити ліміт позик

Всеукраїнський Конгрес Фермерів разом з провідними об’єднаннями агросектору звернулися зі спільним листом до Міністерства фінансів та Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням забезпечити фінансові умови  ведення сільськогосподарської діяльності в Україні.

Через військовий стан, обмежений експорт сільгосп продукції, а також низькі ринкові ціни за врожай (ціна пропозиції нижча за собівартість), не дозволяють аграріям реалізувати продукцію, вчасно здійснити погашення за залученими кредитами (брак фінансових ресурсів) та розпочати фінансування осінньо-польових робіт.

За експертними розрахунками вартість робіт для проведення весняної кампанії поточного року є еквівалентною вартості для проведення збиральних робіт у поточному році та посівної кампанії під урожай 2023 року.

Агроспільнота закликає урядовців підтримати українського аграрія та розглянути можливість забезпечення агротоваровиробників дешевими кредитними ресурсами, зокрема: 

  • продовжити період надання кредитних ресурсів під державні гарантії до кінця року; 
  • пролонгувати діючі кредитні угоди за пільговими ставками; 
  • збільшити вдвічі (до 120 млн грн) максимальний ліміт за кредитами, який підлягає здешевленню аби ті, хто вже отримали кредит і поки не змогли реалізувати свою продукцію, продовжили свою діяльність.