Перейти до вмісту

Фермери просять зняти обмеження на приватні перевезення, які негативно вплинуть на експорт зерна

З 1 жовтня 2023 року Укрзалізниця ввела обмеження на використання візків європейської колії приватними власниками вагонів. Відтепер можливо використовувати лише вагони парку ЦТЛ для перевезень в експортному напрямку, зокрема, до Румунії.

Такі обмеження можуть негативно вплинути на експорт агропродукції та збільшити загальні витрати аграріїв через неможливість користуватися власними вагонами і, відповідно, збільшення логістичних витрат.

На думку ВКФ, будь-які обмеження для експорту зерна всередині країни лише підсилять існуючі зовнішні обмеження. Це призведе до зростання собівартості виробництва зерна, ускладнить процес вибору каналів експорту, спровокує збитки для аграріїв.

Це може призвести до зменшення обсягів експорту та валютних надходжень в економіку України, яка вже перебуває в стані війни і зіткнулася із загальним економічним спадом.

Члени ВКФ просять розглянути можливість скасувати рішення про обмеження використання візків європейської колії як таке, що впливає на успішність та стабільність аграрного сектору країни.