Перейти до вмісту

Фермери закликають переглянути відсоткові ставки банків

Всеукраїнський Конгрес Фермерів звернувся до Верховної Ради та Національного банку України з проханням розглянути проблему підвищення відсоткових ставок банків та взяти питання впливу підвищених ставок під контроль.

Зростання відсоткових ставок банків, що спостерігається останнім часом, суттєво впливає на аграрний сектор, зауважують фермери.

Ситуація посилюється економічним тиском на фермерські господарства, що вже зазнали та зазнають значних втрат через загальний економічний спад та вплив воєнного стану на сільськогосподарську галузь. Ми розуміємо, що банки мають свої власні рішення щодо фінансової політики та ризиків, але таке значне підвищення відсоткових ставок у той час, коли ціни на сільськогосподарську продукцію недостатньо стабільні, а реалізація знаходиться в складних умовах, такий різкий ріст відсотків негативно впливає на фінансову стабільність та здатність погашати борги аграріями.

Тож «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» пропонує шукати спільні рішення, які допоможуть банкам отримати свої кошти і в той же час дадуть змогу фермерським господарствам уникнути банкрутств, зберегти підприємства та робочі місця в сільській місцевості.