Перейти до вмісту

Громади і фермери просять врахувати фінансування кредитів в Держбюджеті-2022

Всеукраїнська асоціація громад просить бюджетний комітет Верховної ради збільшити обсяг фінансування за бюджетною програмою 2801460 «Надання кредитів фермерським господарствам» та передбачити на 2022 рік обсяг у 500 млн гривень (за загальним фондом) для реалізації положень програми у 2022 році. 

Як повідомив Іван Слободяник, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів-виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, бюджетні кошти будуть використані на придбання сільськогосподарської техніки, поновлення обігових коштів, придбання паливно-мастильних матеріалів та засобів захисту рослин. 

«Доходи сільських громад — це на 90% агробізнес. Є програма підтримки агросектору, левова частка якої — компенсація кредитів аграріям. Але нагадую, що 70% українських аграріїв — фермери до 500 га, яких банки не кредитують. Їм потрібна підтримка через інструмент програми «Надання кредитів фермерським господарствам», — наголосив Слободяник.

На сьогоднішній день в аграрній галузі працює 47,6 тис. фермерських господарств, які  обробляють понад 4,4 млн. га сільськогосподарських угідь, що складає 22 % від їх загальної площі.  

Крім того, ВАГ просить Парламент передбачити фінансування Концепції розвитку сільських територій, яке має здійснюється за рахунок коштів і державного бюджету також. Орієнтовний обсяг 550 млн гривень.