Перейти до вмісту

Гроші на теплиці. Умови отримання грантів на розвиток тепличного господарства

Для забезпечення продовольчої безпеки, створення нових робочих місць та активізації економіки запущено систему отримання грантів на розвиток тепличного господарства. Про механізм їх отримання йшлося на нараді, організованій Всеукраїнським Конгресом Фермерів, Всеукраїнською асоціацією громад спільно з міністерством агрополітики і продовольства. 

Як зазначив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький:

«В умовах обмежених ресурсів, робимо усе можливе для досягнення кількох цілей: створення нових робочих місць в агросекторі на сільських територіях, розвиток економіки і релокація бізнесів з тимчасовоокупованих територій та створення доданої вартості. Ми говоримо про продукцію, яку ми можемо виробляти в Україні, забезпечувати вітчизняного споживача, а в перспективі ми очікуємо на зростання експорту відповідної продукції. Для цього вже багато чого зроблено з точки зору відкриття ринків».

На першу тисячу заявок фермер сплачує тільки 30% коштів, решту видають  грантом, сума якого не може перевищувати ₴7 млн. Наступні заявки передбачають грант до 50% вартості, але не більше ₴5 млн і 50%+ частка коштів фермера. 

Заява на отримання гранту разом з проєктом типової теплиці фермер може зареєструвати у Дії або у відділенні банку. Перевірка триватиме до 5 діб і випадку помилок, банк повідомить заявника.  Мінагрополітики повідомляє про рішення отримувача, банк і Мінекономіки,  а рішення про надання гранту ухвалюється Мінагрополітики протягом 10 діб. 


Запис вебінару: https://youtu.be/mKoYgJ1f77U