Перейти до вмісту

Григорій Шамрицький: Ринок це додаткові можливості для фермерів!

«З відкриттям ринку землі фермер отримав додаткові можливості, за яких він може вкладатися в глобальні проекти: садівництво, зрошення. Він може передати свою землю з усіма активами на ній дітям і онукам», — про це на круглому столі «100 днів ринку землі» заявив заступник голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів Григорій Шамрицький.

Також він зазначив, що все ще є певні складнощі з укладанням земельних угод:
«Є проблема із нотаріусамами, адже більша їх частина не хоче переоформляти ділянки с/г призначення. Причина проста — немає загальної бази щоб швидко проаналізувати наявні землі у власності конкретної людини. Нотаріус краще візьметься з щось легше і швидше, ніж возитиметься з цією процедурою. Тому слід створити таку базу».

Ще одна проблема, на думку заступника голови Конгресу, — походження коштів на купівлю землі:
«Тут навіть не про те чи працює фермер «в білу» чи ні… Фізособа може не мати таких коштів, адже працює і заробляє сільгосппідприємство. Наприклад, агрохолдинги, які зможуть купувати ділянки тільки з 2024 року, зараз пропонують своїм працівникам здавати ділянки в оренду холдингу».

Є ризики і з земельним рейдерством. Але Всеукраїнський Конгрес Фермерів запустив серію онлайн-тренігів, як цьому протистояти. Крім того, юридичний відділ Конгресу готовий будь-якої миті допомогти своїм учасникам з юридичним супроводом та консультаціями.

«Ринок землі — це не про вивезення чорноземів чи масову купівлю, це про можливості і права фермерів, які вони мають реалізовувати», — підсумував Шамрицький.