Перейти до вмісту

Імпорт кормів з ЄС: чому для Держпродспоживслужби і митниці закон не указ?

Українські імпортери кормових добавок стикнулись з дивною поведінкою чиновників митниці та Держпродспоживслужби, які повністю ігнорують українське законодавство. Йдеться про закон «Про безпечність та гігієну кормів», який почав діяти з початку 2021 року. Відповідно до нього, чотири наступні роки дозволяється безперешкодно ввозити та використовувати в Україні без державної реєстрації та іншої бюрократичної тяганини корми і кормові добавки, дозволені в країнах ЄС.

На практиці ж імпортувати корми з Європи до України не можна. Так підприємство «Біо Формула» вже 4 місяці не може ввезти кормові добавки, вироблені в Нідерландах. Митниця банально не пропускає товар, оскільки, начебто, не має окремих роз’яснень, попри те, що закон прямо визначає: корми можуть бути ввезені без всіляких обмежень.

???? «Біо Формула» звернулась за роз’ясненнями до Держпродспоживслужби. До звернення додали каталоги продукції і запитання: чи може компанія ввезти товар, вироблений в Нідерландах, без реєстрації, як передбачає закон? Але замість відповіді на запит Держпродслужба затребувала етикетку товару, інструкцію з використання та сертифікат якості на продукцію. Ці вимоги не просто абсурдні, а ще й є ігноруванням норм закону.

Всеукраїнський Конгрес Фермерів підтримував новий закон, який дозволив би ввезення кормів та добавок з Євросоюзу без бюрократичної тяганини. Але стає очевидним, що певним чиновникам закон не указ або руками Держпродспоживслужби окремі гравці ринку борються з конкурентами. Адже історія «Біо Формули» – це проблема не однієї компанії, а всіх імпортерів кормів та кормових добавок.

Конгрес Фермерів звертається до Голови Державної митної служби Павла Рябікіна, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислави Магалецької та заступника міністра економ розвитку і торгівлі Тараса Висоцького і вимагає негайно втрутитись у ситуацію з ігноруванням українського законодавства у їхніх відомствах.