Перейти до вмісту

Кожен штраф та анулювання ліцензії на пальне для потреб фермерів слід розглянути окремо

Всеукраїнський Конгрес Фермерів пропонує створити робочу групу з представниками податкової для вирішення проблеми з штрафами та анулюванням ліцензій на зберігання пального для власних потреб фермерів. Позицію озвучив голова Конгресу Іван Слободяник під час засідання парламентського комітету з питань аграрної політики і продовольства.

«Пропоную: створити робочу групу, пройтись по кожному випадку, кого з фермерів оштрафували і зупинити цю вакханалію по штрафам. Паралельно працювати над законом».


Найяскравіші приклади податкового завзяття під час перевірок Слободяник так само озвучив на комітеті:

«Це ті історії неймовірного завзяття перевіряльників, які чіплялись, що бочка для солярки має колеса, а значить це вже не зберігання, а перевезення. Чи ліцензію видавали на юридичну адресу господарства, а почка в полі – значить інша адреса і недостовірні дані про місце зберігання. Або фермер подав документи на ліцензію, але поки дочекався – почав польові і роботи. Штраф».


Також голова Конгресу Фермерів зауважив, що для контролю обігу пального і так є все необхідне: крім ліцензування, це цілий інструментарій обліку пального іподаткова вже порахувала навіть норматив витрати пального на гектар, щоб передбачити – це відмивання коштів чи ні. Чому б тоді законодавчо не врегулювати ліцензування?

«Сама ліцензія на зберігання – не проблема, проблемою стають перевірки податкової, які раптом замість обігу пального стали досліджувати зберігання».

Нагадаємо, що Всеукраїнський Конгрес Фермерів розробив законопроєкт, який врегулює проблему з ліцензуванням пального для власних потреб. Суть документу – замінити ліцензування зберігання пального простим декларуванням та зменшити вдесятеро штраф за відсутність такого декларування. Адже півмільйонні штрафи та анулювання ліцензій на пальне – одна з причин попереджувального страйку фермерів, який вони анонсували на 16.03.2021 року.