Перейти до вмісту

Кредити фермерам, держпідтримка і ринок землі: конференція фермерів Харківщини

Де фермерам брати гроші на купівлю землі і що пропонує держава? Про це йшлося на конференції фермерів Харківщини, організованої Всеукраїнським Конгремо Фермерів.

Фахівці Конгресу, директор департаменту АПК Харківської ОДА Сергій Прокопченко та директор Укрдержфонду Харківської області Максим Святченко говорили про виклики, з якими фермери зіткнулись після відкриття ринку землі. Перший – де взяти гроші на купівлю ділянок.

Розповіли, зокрема, як взяти кредити на конкурсній основі, як працювати з програмою “5-7-9” і навіть дали покрокову інструкцію. Крім того детально роз’яснили всі тонкощі купівлі земельних ділянок: від підтвердження коштів на цю покупку, пріоритетного права викупу до формування справедливої ціни, повідомлення орендаря і можливих судових позовів для розірвання договору оренди.

Надали вичерпну інформацію про те, як отримати держпідтримку, субсидії новоствореним господарствам, картоплярству, бджолярству і великій рогатій худобі.

Крім того, Всеукраїнський Конгрес Фермерів відкрив своє представництво на Харківщині. Координуватиме його Сергій Чолобитько.