Перейти до вмісту

На Полтавщині відбувся семінар для фермерів

13 січня члени Конгресу Фермерів Полтавщини провели агрономічний семінар, де обмінялися досвідом, порадами, намітили плани на 2023 рік.

Як мінімізувати витрати та зберегти показники урожайності? Які ЗЗР та добрива використовувати? На чому можна зекономити в полі, а на чому економити не слід? Ці та інші питання обговорили під час семінару за участі аграріїв та фермерів Полтавщини.

«Напружена ситуація в Україні поставила перед фермерами нові завдання. По-перше, необхідно працювати ефективно, швидко, часом незважаючи на ризик для власного життя. По-друге слід використовувати досконало перевірені та якісні складові технології виробництва, адже не продуктивне насіння, неякісні добрива чи пестициди можуть причинити не лише збитки і банкрутство господарства, а й складну продовольчу ситуацію в країні» – зазначив заступник голови Всеукраїнського конгресу фермерів Григорій Шамрицький.

У межах семінару детально обговорили питання технології вирощування сільськогосподарських культур: поточну ситуацію, сучасні тенденції в агрономії вирощування сої, кукурудзи, соняшника та пшениці, а також обмінялись рекомендаціями  щодо сортів та  гібридів сільськогосподарських культур, найбільш придатних  для вирощування в умовах Полтавської області.

Варто зазначити, що не зважаючи на всі виклики, фермери з вірою в перемогу та ЗСУ, готові працювати: завершувати жнива, обробляти землю, сіяти, сплачувати податки і забезпечувати продовольчу безпеку країни.

Налагодження комунікації з державною владою на всіх рівнях – основа процвітання аграрного сектору в майбутньому. Тому вже зараз необхідно працювати над  сталістю та розширенням форматів співпраці.

ВКФ, попри непрості обставини, продовжує свою діяльність, намагаючись надавати аграріям інформаційні та консультаційні послуги по ключових напрямах діяльності, виявляти потреби та проблеми, що виникають в агросекторі, знаходити шляхи їх вирішення, відстоювати інтереси своїх членів у діалозі з державною владою.