Перейти до вмісту

Надані роз’яснення нагальних питання для агросектору України

Виїзд за кордон для бізнес-потреб та повторне бронювання с/г виробників: нарада мінагро і профільних асоціацій: нарада мінагро і профільних асоціацій. Міністерство агрополітики спільно з представниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів, інших профільних асоціацій та Держприкордонслужби розʼяснили нагальні питання для агропродовольчого сектору України.

На нараді 30.05.2022 року йшлося про таке:

Укладення договорів з виконання мобілізаційних завдань за напрямком насінництва.

Більша частина бронюваннь військовозобовʼязаних для посівної кампанії 2022 року датується березнем цього року. Строк такого бронювання становить 6 місяців. Після спливу шестимісячного строку працівники сільгоспгосподарств, за необхідності, можуть бути заброньовані повторно. Але вже за новою процедурою бронювання, яка передбачає підписання підприємством угоди з виконання мобілізаційних завдань. 

Вказані умови бронювання викликають занепокоєння представників напрямку насінництва, оскільки, попри суттєвий вплив саме насіннєвого напрямку під час посівної кампанії, укладення мобілізаційних угод в даній галузі не передбачається. 

Подібні проблеми з повторним бронюванням сільгоспвиробників також можуть виникнути в інших напрямках агросектору.

Не виключено, що для врегулювання даної проблеми потрібно внести  відповідні правки та доповнення до чинної процедури бронювання. Проте для цього необхідно, щоб аграрії підготували аналітичні матеріали і належне обґрунтування.  

Виїзд за кордон для виробничих та бізнес потреб.

Відповідно до чинної процедури перетину кордону України, однією з підстав для виїзду за межі держави є витяг з наказу щодо бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, та підтвердження відрядження наказом підприємства. 

В той же час уже є непоодинокі випадки відмов Держприкордонслужби в перетині кордону навіть за наявності повного пакету документів.

За результатами наради, де обговорювались конкретні випадки відмов в перетині кордону, представники Державної прикордонної служби пообіцяли провести додаткову роз’яснювальну роботу з прикордонниками на місцях. Та в разі відповідних порушень в майбутньому, просять надавати детальну інформацію для відповідного реагування.