Перейти до вмісту

Підсумки форуму «Україна-30. Земля»

Коли від слів буде діло? Підсумки форуму «Україна-30. Земля».

До відкриття ринку землі залишається місяць і не всі фермери до нього готові: не всі розуміють, як і за що купувати ділянки, чи продадуть орендовані землі саме орендарю, які державні гарантії.

Форум «Україна-30. Земля» частково дав відповіді на питання, які непокоять аграріїв.
Президент підписав закон про земельну децентралізацію, міністр агрополітики розповів про 9 млн. га землі і в тіні, і як її з цієї тіні виводити.

Мінекономіки пообіцяло за можливості наступного року повернутися до спрямування на державну допомогу аграріям 1% аграрного ВВП, це — близько 8,5 млрд грн на рік.

Були роз’яснення по роботі Фонду гарантування кредитів та іншому інструментарію, необхідному фермеру.
Це корисна і продуктивна зустріч, яких мало би бути більше. земельна реформа потребує просвітницької роботи серед усього населення, а серед фермерської спільноти – особливо.

За три дні фермери і представники громад отримали нові знання, обмінялися досвідом і напряму поспілкувалися з представниками усіх гілок влади та представниками міжнародних партнерів.
Тепер чекаємо наступного кроку – дій. До відкриття ринку землі залишається місяць, роботи чимало: і в громад, і в фермерів і, найголовніше, – у влади.