Перейти до вмісту

Посуха не зникне: потрібна держкомпенсація страхового платежу, – Слободяник

В Україні аграрії вимагають запровадити державну компенсацію страхового платежу. Про це повідомив голова ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» Іван Слободяник.

Компенсація страхового платежу – поширена практика в країнах Євросоюзу. Норма передбачає, що страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.

«Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою – кошти з резервного фонду. Щоправда досі нічого не виплачено…. А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію – неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу – єдиний вихід!», – наголосив голова ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів».

Чому Україні потрібна компенсація страхового платежу аграріям і чому ми будемо вимагати її запровадження вже на цій сесії ВРКомпенсація страхового платежу – поширена практика в ЄС. Суть в тому, що страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою – кошти з резервного фонду. Щоправда досі нічого не виплачено…. А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію – неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу – єдиний вихід.Як цю компенсацію запроваджувати – поговоримо з профільним комітетом ВР на найближчій зустрічі, але вимагатимемо ухвалення відповідного закону вже на поточній сесії. Бо тепер це питання не лише про наші з вами гроші чи втрату ринків збуту, а й про продовольчу безпеку держави загалом.Всеукраїнський Конгрес ФермерівАгро-Продовольча Рада/Agro-Food CouncilІван Чайківський Микола Кучер Сергій Лабазюк Слуга Народу – Артем Чорноморов

Posted by Ivan Slobodianyk on Tuesday, September 1, 2020


Крім аграріїв, запровадження компенсації страхового платежу позитивно відіб’ється і на ринку страхування, оскільки залучить туди нових робітників. Але якщо агрострахування не буде врегульоване законодавчо – державі це коштуватиме набагато дорожче.

«Найближчим часом плануємо зустріч з профільним комітетом ВР, де будемо наголошуватимуть на запровадженні компенсації страхового платежу. Бо йдеться не просто про втрату ринків збуту сільгосппродукції, а й про продовольчу безпеку країни загалом! ”, – резюмував він.