Перейти до вмісту

Продовження дії “зернової угоди” на 120 днів дасть фермерам можливість вижити та провести посівну навесні

Існування “зернової угоди” та її продовження на 120 днів дає можливість фермерам реалізувати продукцію за найкращою ціною з тим, щоб навесні провести посівну кампанію. Про це в ефірі марафону “Єдині новини” заявив Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник, коментуючи продовження строку дії “зернової угоди”.

Іван Слободяник нагадав, що перед повномасштабним вторгеннням Росії в Україну, українські фермери почали відчувати такі негативні фактори, як підвищення цін на газ, зростання вартості добрив та палива, а також закриття портів.
Все це на думку Голови ВКФ вкрай негативно впливає на виживання фермерських господарств в України. Водночас, за його словами, наявність зернового коридору дає шанси, що ситуація зміниться на краще.

“Наявність “зернової угоди” дає фермерам шанси на те, щоб в принципі вирощувати, говорити про виживання, а не прибутки. Ця угода дає велике сподівання і ентузіазм, що це буде однією із складових нашої перемоги. Сподіваємося, що ця угода буде дотримана і вона буде працювати. Ці 120 днів – ключові дні, коли відбувається продаж продукції за найвищою, найкращою ціною. Угода надасть можливість фермерам повернути вкладені гроші та мати можливість навесні провести посівну кампанію”, – підкреслив Іван Слободяник.