Перейти до вмісту

Рада знизила ставку ПДВ для окремих видів сільгосппродукції

Зниження ставки ПДВ для сільгосппродукції нарешті зрушило з мертвої точки. Рада внесла зміни до Податкового кодексу і встановила 14% ПДВ на деякі види сільгосппродукції. Йдеться про операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України великої рогатої худоби і свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, соняшнику, ріпаку, насіння і плоди олійних культур та цукрових буряків.

Проблему високої ставки ПДВ озвучили представники ВКФ на Другому Всеукраїнському фермерському форумі «Актуальні проблеми розвитку фермерства України: нормативно-правове регулювання». Але тоді, серед вимог, які аграрії озвучували до влади, було запровадження спецрежиму ПДВ для малих господарств і зменшення ставки ПДВ для аграріїв до 10%.

Це допомогло б фермерам розвиватися, закупляти нову техніку і мати обігові кошти. Адже зараз пільги по ПДВ і ще й доплати від держави мають великі агро-виробники, які заключають експортні контракти.

Голова Всеукраїнського Конгресу фермерів вважає, що зниження ставки ПДВ до 14%на деякі види сільгосппродукції – це маленька перемога, але цього мало.

«Це перший крок, але ми будемо і далі вимагати зниження ставки ПДВ та запровадження спецрежиму ПДВ для українських аграріїв»,- наголосив Іван Слободяник