Фермери донесли свої вимоги до найвищих щаблів влади! Представники Конгресу Фермерів озвучили , чому важливий законопроект № 2194 і рівний доступ до фінансування перед відкриттям ринку землі під час засідання Національна ради реформ організованого Офісом простих рішень та результатів під головуванням Президента Володимир Зеленський.
«Завершення земельної реформи, а саме впорядкування земельних відносин – є дуже важливим для фермерів. І 2194 – один із ключових законів, який вирішує те, що нас турбує», – заявив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник під час засіданні Національної ради реформ, організованої головою виконкому Міхеілом Саакашвілі за участі Президента України.
Слободяник пояснює, чому ухвалення цього документу про земельну децентралізацію так чекають фермери:
По-перше, це наближення земельних відносин фізично до фермера, оскільки зміна договорів буде здійснюватися на рівеі ОТГ і не потрібно буде їхати в область.
По-друге, спрощення оформлення документації, зокрема скасування обов‘язкової держекспертизи, спрощення зміни цільового призначення. Це дає гнучкість у веденні діяльності, наприклад, при зміні напрямків діяльності. Плюс позбавляє корупційну складову за рахунок скасування непотрібних документів.
По-третє, в законі передбачено механізм переважного права купівлі землі того, хто її орендує.
Крім того, голова Конгресу Фермерів наголосив на тому, що один з ключових елементів завершення земельної реформи є рівний доступ до фінансування в усіх. А поки фермери до 500 га поза банківським кредитуванням.
«Нам важлива державна підтримка: поворотна фінансова допомога і Фонд часткового гарантування кредитів. І тут ми солідарні з міністром Романом Лещенком».
Президент не просто почув фермерів, – зауважує Слободяник:
«Він ще й поцікавився в ексміністра і тепершнього радника керівника ОП Тимофія Милованова, чому держава не дослуховується до тих, хто її годує. Милованов та голова агрокомітету Микола Сольський погодились з нами, що доступ до фінансів є ключовим елементом земельної реформи».
Нагадаємо, що до другого читання законопроєкту 2194 про земельну децентралізацію подано більш як 3100 правок. Їх розгляд може затягтись на місяці, адже станом на 19.03.2021 р. депутати опрацювали тільки трохи більше 1000 правок, а на час локдауну засідання попередньо проводити не будуть.