Перейти до вмісту

Справедлива ставка оренди під господарськими дворами для всіх, – ВКФ допоміг фермерам на Полтавщині

Всеукраїнський Конгрес Фермерів домігся однакової відсоткової ставки оренди під господарськими дворами у Лохвицькому районі Полтавщини. Тепер вона складатиме 4%.

До ВКФ звернулись місцеві фермери, бо не могли добитись від своєї ОТГ справедливості. Там для фермерів встановили 5% орендної ставки під господарськими дворами, а для великих товаровиробників – 2%.

Фермер Григорій Шамрицький розповідає:
«Прем’єр з Верховною Радою говорять про підтримку фермерства, а на місці – мало того, що байдуже ставляться до фермерського руху, так ще й всіляко перешкоджають його розвитку. Звернулись до ВКФ, бо нас чують скрізь, крім власної ОТГ. Хоча ми наповнюємо тут бюджет і створюємо робочі місця».

В результаті перемовин і громадського тиску, міськрада Лохвиці ухвалила справедливу і рівну ставку для всіх – 4%, незалежно від того, це фермерське господарство чи великий холдинг.

Голова ВКФ Іван Слободяник наголошує:
«Це питання справедливості – щоб всі платили однаково. Бо це приклад ставлення до фермерів місцевої влади. Для різних груп товаровиробників (хоча і ті, і ті є сільгоспвиробниками) була застосована різна ставка оренди».

Також Слободяник звернув увагу фермерів на зміни до Методики нормативної грошової оцінки під господарськими дворами. Адже тепер сільгоспземлі під господарськими дворами не повинні відноситись до земель промисловості, а повинні мати адекватну нормативну грошову оцінку, наближену до реалій.

«Але проблема в тому, що якщо ви зараз захочете отримати витяг щодо нормативної грошової оцінки під господарськими дворами, ви отримаєте його за старою Методикою. Оскільки ініціатива щодо зміни нормативної грошової оцінки належить саме місцевій владі. За процедурою – саме на їх запит. Тому має бути переглянута нормативна грошова оцінка згідно нової Методики».

Також ВКФ буде працювати з Верховною Радою над підготовкою змін до законопроектів, які будуть регулювати обіг землі, щоби землю під господарськими дворами фермери могли викупити в розстрочку так, як це передбачено з землями постійного користування.