Перейти до вмісту

Стало відомо, що спонукало фермерів об’єднатись у збройні підрозділи самооборони

Українські фермери створюють збройні загони самооборони від рейдерства. Фермерська самооборона є громадською контролюючою силою від рейдерських захоплень, неправочинних дій та для самозахисту аграріїв. Детальніше про те, що спонукало фермерів об’єднатись у збройний підрозділ та чим займатиметься новостворена організація розповів заступник голови Всеукраїнського Конгресу фермерів та голова АФЗУ Дніпропетрощини Анатолій Гайворонський на UA: Українське радіо Дніпро.

Ви займаєтеся землею з 1990 року, коли виникла  ідея створити організовану самооборону. І чому виникла така ідея?

– Ідея виникла у 2016 році коли були спроби рейдерського захвату фермерського господарства «Дар» у селі Попасному. В нас не було виходу і ми розуміли, що іде беззаконня, яке треба зупинити. Таким чином ми вирішили об’єднатися і фермери пішли на захист цього фермерського господарства. Ми це узаконили та повидавали всім посвідчення фермерської самооборони. Ми почали збиратися, тренуватися і таким чином утворилася група людей суто із фермерів, які займаються фермерським господарством і здатні себе захистити та іншим допомогти.

Тобто зараз це офіційно зареєстрована організація? Що входить до статутних обов’язків?

-Фермерська самооборона має статус структурного підрозділу Асоціації. Правовими засадами діяльності є затвердження радою Асоціації положення про фермерську самооборону, яке розроблене з урахуванням Конституції України, вимог закону України, про участь громадян в охороні громадську порядку і державного кордону, Закон України «Про фермерське господарство», та інших законів України. Серед іншого статуту громадської організації Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області.

Ви сказали що проходять навчання. Що відбувається на цих навчаннях? Яка чисельність на сьогодні  самооборони?

-Тренери розповідають як поводити себе в екстрених ситуаціях, є психолог, а також людина, яка показує прийоми самооборони. Два тренери постійно присутні на заняттях. Нині перед збиранням урожаю ми зустрічаємося кожної суботи. Недавно було виїзне тренування у Новопавлівці, на базі фермерського господарства.

Фермери будуть захищатись!!! Ситуація буде легшою там, де є такі лідери і справжні господарі, як мій друг Анатолий Гайворонский, у якого сьогодні день народження!!! Приєднуйтесь до Всеукраїнський Конгрес Фермерів Разом зможемо більше!!!

Geplaatst door Ivan Slobodianyk op Maandag 1 juni 2020

Інколи ми приїжджаємо на фермерське господарство, щоб показати людям як це робиться і як правильно себе поводити і захистити фермерське господарство. Тому що коли розпочинається рейдерський захват – то приїздять тітушки, охоронні фірми. Вони безумовно під кришуванням правоохоронних органів. Це все робиться протизаконно. Коли вони бачать силу, вони не переступлять ту лінію. Якщо розпочнеться стрілянина чи бойові дії, то потім це переходить в інший ракурс і по-іншому будуть розбиратися.

У нас є 2 види рейдерства.  Перше – це коли йдуть до державного реєстратора, підписують документи,  що фермер  продав господарство. Потім переписують на іншого власника. А вже  потім відбувається саме захват фермерського господарства. Є прогалини в законі, хоч зараз трохи поправилизаконодовство. Останнім часом ми не спостерігаємо рейдерських захватів з боку злодіїв по нашій області.

Але в нас інша проблема – це рейдерські захвати з боку держави, правоохоронних органів, прокуратури, поліції. Два роки тому ми спостерігали як по Новомосковському районі хтось косив вночі соняшники. Фермер приходить зранку – урожаю на полі немає. Ми зробили засаду. Виявилось, що слідчий супроводжував комбайн, який косив цей урожай. Поруч була патрульна служба. За постановою прокуратури відкрили кримінальну справу і вирішили покосити врожаї.

У чому ж полягає рейдерство з боку правоохоронних органів – у нас дуже багато фермерів, які отримали землі у 90-х роках. Час минає, люди помирають. Земля була видана на фермера, засновника господарства. Його діти продовжують працювати, а прокуратура в цьому бачить злочин.

Чому прокуратура вважає це злочином?    

– На погляд прокуратури, якщо помер засновник, то діти не мають права обробляти земельні ділянки. В усьому світі вітається підприємство, коли діти продовжують батьківську справу. А в нас прокуратура бачить в цьому великий злочин. Два роки тому по Дніпропетровській області було відкрито більше 100 кримінальних справ.

Минулого року в нас не було жодної спроби захвату фермерського господарства. Ми прожили рік дуже тихо. Але в цьому році, коли розпочався сезон – прокуратура розіслала всім головам сільських рад, головам ОТГ листи із проханням надати їм інформацію, щодо смерті засновників фермерських господарств.

Прокуратура чекає коли діти засіють поле, урожай дозріє – вони приїжджають, відкривають кримінальну справу, збирають урожай і продають. І таким чином фермерське господарство знищене, оскільки нема коштів, щоб посіяти, обробити.  Це перевищення службових повноважень і нас це дуже насторожило.

“Тому ми зібрали нашу фермерську самооборону, щоб дати їм відсіч. Беззаконня з боку прокуратури треба присікати!”, – резюмував заступник голови Всеукраїнського конгресу фермерів.