Перейти до вмісту

Страхування с/г продукції і компенсація втрат посівів на Одещині: схвалено нові напрямки держпідтримки, на яких наполягав Конгрес Фермерів

Комітет аграрної і земельної політики ухвалив розподіл державної підтримки АПК на 2021 рік. Зокрема були враховані пропозиції Всеукраїнського Конгресу Фермерів щодо виділення 500 млн. грн. на ті напрямки, яких не було торік.

А саме:
-державна підтримка страхування сільгосппродукції – 50 млн. грн.;
-компенсації втрат посівів на Одещині – 240 млн. грн.;
-державна підтримка зрошення – 50 млн. грн.;
-підтримка органічного виробництва – 50 млн. грн.;
-підтримка розвитку картоплярства – 60 млн. грн.;
-нішеві культури – 50 млн. грн..

✅ Також з’явилась підтримка малих фермерських господарств до 50 га. Як зазначив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник:

«Для нас важливою була допомога в ситуації з посухою, оскільки на Бесарабії ситуація критична. І підтримка для малих господарств. Ця обіцянка була дотримана, за що хотів би подякувати»

Детальніше з статтями державної підтримки на 2021 рік можна ознайомитись тут:


Нагадаємо, за даними Одеської ОДА через посуху торік втрати тамтешніх аграріїв складали 6.5 млрд. грн. Конгрес неодноразово наполягав на компенсації втрати врожаю від держави, запуску ефективної системи зрошення на Півдні України та компенсації страхового платежу фермерам, як це діє в ЄС. Ці ініціативи підтримав і міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко, коли зустрічався з учасниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів.