Перейти до вмісту

Григорій Шамрицький зустрівся з першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України

Днями заступник голови Всеукраїнського Конгресу Фермерів зустрівся з першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким, щоб обговорити важливі питання для фермерів.

Зокрема, в ході зустрічі піднімалось таке важливе питання, як продовження кредитного договору для аграріїв. 

 «Наразі одне з головних завдань аграріїв – це проведення посівної аби Україна була повністю забезпечена необхідною кількістю продовольства. Нинішня посівна кампанія буде дуже важкою через відсутність в аграріїв обігових коштів на її проведення. Ті кошти, якими ми маємо гасити кредити ми можемо вкласти в посівну кампанію: добрива, засоби захисту, паливо, що дасть зрештою  більший врожай», – зазначив Григорій Шамрицький.

Також йшлося про бронювання військовозобов’язаних, які працюють в галузі сільського господарства. Адже кадрові ресурси, на думку заступника голови ВКФ, не менш важливі, ніж фінансові.  Аграрії позбавлені можливості вчасно забронювати своїх військовозобов’язаних працівників, що ставить під загрозу проведення весняно-польових робіт.

«Договори щодо бронювання закінчуються, а нові ще не укладаються. Механізм до кінця не зрозумілий», – додав Григорій Шамрицький.

Крім цього, обговорили питання фінансової підтримки малих фермерів: спрощення доступу фермерів до фінансових ресурсів, державної підтримки фермерів, створення Фонду часткового кредитування та про програми безповоротних грантів для аграріїв.

Загалом зустріч пройшла у формі активного діалогу, було досягнуто спільної думки, щодо проблемних питань фермерів  та окреслено спільні кроки щодо їх вирішення.