Перейти до вмісту

Створено Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві 

Кабінет Міністрів України  заснував Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затвердив його Статут та забезпечив формування статутного капіталу. 

Створення Фонду — це перемога для всіх малих фермерів, — наголошує голова ВКФ, Іван Слободяник.

«Це перемога Всеукраїнського Конгресу Фермерів, Міністерства агрополітики та всіх фермерів, яку ми здобували понад півтора року. В Україні нині 30 тисяч малих фермерських господарств до 100 га землі. Вони досі були поза банківським кредитуванням. Навіть якщо банки їм давали позики, то відсотки зазвичай були вищими на 5–7 %, ніж у «великих» аграріїв. Це несправедливо і дискримінаційно, особливо після відкриття ринку землі. Тепер малі фермери мають допоміжний інструмент фінансування», — коментує голова ВКФ. 

Фонд надаватиме кредитні гарантії на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного  боргу перед фінустановою. Це знизить ризики кредитування дрібних аграріїв, тобто відсоткова ставка стане доступнішою і строки кредитування – тривалішими.

Однак, за словами Івана Слободяника, тепер у Всеукраїнського Конгресу фермерів нова мета:

«Поки Фонд гарантування кредитів складає 100 млн грн — в масштабах країни цього звісно дуже мало. Тому тепер ми працюватимемо над його збільшенням», — обіцяє очільник ВКФ.