Перейти до вмісту

Ціна блокування податкових накладних для держави: історія одного господарства

Блокування податкових накладних – одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються фермери. Власне і про втрати саме бізнесу йшлося також багато. Але чи виграє від цього держава? Рахуємо на прикладі одного господарства. Юридичний департамент Всеукраїнського Конгресу Фермерів через суд розблокував накладні учасника Конгресу СФГ «Колос».

Перемога одразу в двох інстанціях разом з апеляційною. Ще у липні, торік, податкова заблокувала ПДВ «Колосу» розміром у 22 000 грн. Судова тяганина тривала 8 місяців і ще 2 місяці підуть на виконання рішення апеляційної інстанції. Тобто кошти господарства заблоковані загалом на 10 місяців.

Що отримала при цьому податкова? Давайте порахуємо: суд постановив зареєструвати податкову накладну на 22 000 грн і сплатити близько 7 000 судового збору. Також за нашими підрахунками, витрати податкової на направлення представників на обидва засідання, підготовку матеріалів до суду разом з паперами і оплатою робочого часу обійшлось орієнтовно в 2 000 грн. Отже прямі витрати податкової склали 9 000 грн + 22 0000 грн = 31 000 грн.

Господарство теж не в плюсі, бо мусить витрачати на адвоката.

Фактично податкова прокредитувала держбюджет, заблокувавши ПДВ «Колосу» на 22 000 грн на 10 місяців. При цьому відсоткова ставка такого «кредиту» державі коштувала під 50% річних. Тепер саме держава має повернути і гроші, і судовий збір. Прямі збитки бюджету в цій справі склали 9 000 грн. Чи не задорого держава платить за те, що податкова 10 місяців потримала 22 000 грн?

І це тільки по одному господарству. Враховуючи, скільки податкових накладних заблоковано у фермерів і те, що у судовому порядку розблокувати їх не надто складно, втрати намалюються колосальні.

???????? Фермерам потрібна допомога перед відкриттям ринку землі, доступ до кредитування, гарантії. І держава на словах цю підтримку декларує, на ділі – блокує податкові накладні, фактично крадучи у фермерів гроші. Бо господарство на посівну лишилось без коштів (22 000 грн – це дизель, щоб засіяти землі невеликого ФГ або 20 мішків насіння соняшника, яким можна засіяти 40 га).

Всеукраїнський Конгрес Фермерів вкотре закликає припинити блокування податкових накладних і не обкрадати фермерів безглуздими податковими ініціативами.