Перейти до вмісту

В Україні спростили вимоги для ведення сільського господарства в умовах воєнного стану

25 травня 2022 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» від 12 травня 2022 року. Вказаний Закон спрощує вимоги для ведення сільського господарства в умовах воєнного стану та зменшення бюрократичного навантаження на аграрний бізнес.

Закон передбачає спрощення фітосанітарних вимог при експорті, імпорті та переміщенні продукції рослинного походження територією України та можливість оформлення фітосанітарного сертифіката в електронній формі.

На під час воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування:

✅ розширюється перелік суб’єктів, які можуть відбирати зразки та проводити фітосанітарну експертизу;

✅ спрощується процедура подання документів для державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів;

✅ розширюється перелік агрохімікатів, дозволених до ввезення на митну територію України, виробництва, торгівлі, застосування та рекламування без державної реєстрації.

Для українських виробників органічної продукції створюється можливість перейти на українські стандарти виробництва без додаткового перехідного періоду (в рамках одного органу сертифікації), а також можливість одержання державної підтримки.

Крім того, закон виключає положення щодо заборони імпорту в Україну вантажів з живими тваринами, що переміщуються транзитом через країни, в яких мають місце випадки небезпечних хвороб, занесених до списку Міжнародного епізоотичного бюро, до яких відповідні тварини є сприйнятливими.

Також закон переносить введення в дію Закону України «Про ветеринарну медицину» на один рік після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше 1 січня 2024 року.