Перейти до вмісту

В Україні запрацював  Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

В Україні запрацював  Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського діяльність Фонду спрямована на підтримку дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га.

Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів, які обробляють до 500 гектарів земель. Позичальники зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн. Гарантії Фонду матимуть позитивний вплив на розвиток земельного ринку.

Щоб отримати доступ до гарантій Фонду фермер має бути зареєстрованим в Державний аграрний реєстр.

“Ще кілька років тому ми почали шукати додатковий інструмент, щоб зацікавити банки кредитувати саме таких клієнтів. У яких часом навіть застави не вистачає для отримання кредиту. Фонд гарантуватиме перед українськими банками покриття до 50% зобов’язань по кредиту. Це хороший інструмент для невеликих аграріїв, щоб мати можливість отримувати кредити”, – наголосив Міністр.

Всеукраїнський Конгрес Фермерів вітає початок роботи Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві! Це перемога для всіх малих фермерів, яких ми саме і представляємо. Дуже часто банки відмовлялись працювати з малими фермерами, оскільки вони не мали достатньої застави для отримання кредитів. Власне Фонд часткового гарантування кредитів покликаний бути тим інструментом, який дасть можливість залучати кредити.