Перейти до вмісту

Війна і посівна: аграрії звернулись до Міністерства щодо бронювання працівників

Щоб не ставити під загрозу нову посівну кампанію, Всеукраїнський конгрес фермерів повторно звернувся до Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського щодо вирішення проблемних питань бронювання військовозобов’язаних, які працюють в галузі сільського господарства.

Попри брак матеріальних ресурсів, ускладнену логістику, енергетичні проблеми аграрії втримали свій фронт у найскладніший період. Але зараз Український агросектор особливо гостро відчуває нестачу кадрів. Працівники агросектору або виїхали за кордон, або були мобілізовані, або ж добровільно пішли захищати Україну.

Аграріям потрібно мати гарантії від держави щодо можливості провести посівну кампанію у 2023 році, а для цього потрібно мати як всі необхідні матеріальні ресурси, так і кадрові.

Через неповноцінне функціонування електронного кабінету запитів на бронювання військовозобов’язаних, аграрії позбавлені можливості вчасно забронювати своїх військовозобов’язаних працівників, що ставить під загрозу сталу систематичну діяльність суб’єктів господарювання аграрного сектору загалом.

Тому ВКФ, від імені всіх компаній-членів, пропонує за необхідне прийняти системне рішення щодо продовження строку дії відстрочки від мобілізації, яке має два альтернативні варіанти:

  • одноразово продовжити для працівників аграрного сектору термін дії бронювання до скасування правового режиму воєнного стану на території України, або до моменту звільнення працівника з сільськогосподарського підприємства.
  • налагодити функціонування електронного кабінету запитів на бронювання військовозобов’язаних, який наразі не працює. Аграріям, яким вдалося забронювали працівників на початку введення воєнного стану, бронювання автоматично продовжилося згідно прийнятих нормативно-правових актів, а працедавці, які бажають вперше  виконати бронювання – позбавлені цієї можливості.

ВКФ відправили лист до Міністерства, в якому закликає сприяти внесенню змін до відповідних Постанов щодо мобілізації, і налагодити роботу “єБронювання”, що дозволить безперебійно працювати більшості підприємств, які забезпечують економічну та продовольчу безпеку держави, а також залишать достатнє вікно можливостей для проведення мобілізації.