Перейти до вмісту

Всеукраїнський Конгрес Фермерів відправив перший зерновоз на Бесарабію

Перший зерновоз ВКФ з допомогою фермерам Одещини рушив в Кілійський район області, в с. Трудове. Їхав через Київ, щоб привернути увагу можновладців до гуманітарної катастрофи в Бесарабії, яку спричинила дворічна посуха.

«В усій Одеській області катастрофа!» – , говорить кілійський фермер Олександр Пересунько:

«Потрібне зрошення, потрібна компенсація страхового платежу.  А допомоги від держави немає, хоча до нас приїжджав президент і представники уряду, обіцяли допомогу, але нічого досі не зробили. Ми заклали вже все майно в кредити, грошей немає».

Це перший зерновоз, який Всеукраїнський Конгрес Фермерів відправив в Бесарабію, інші так само в дорозі, – повідомив голова ВКФ Іван Слободяник. Цю допомогу збирали учасники Конгресу з усієї України:

«Досі одеські аграрії не дочекались жодної компенсації через посуху, і є великі сумніви, що вона взагалі буде. Ми вирішили допомогти колегам-фермерам з Бесарабії. Зібрали з інших господарств насіння, пальне, добрива».

За даними Одеської облдержадміністрації, цього річ через спеку втрати тамтешніх аграріїв становлять 6.5 млрд. грн.. Це  1.2 млрд. грн. недоотриманих коштів в бюджет. Враховуючи той факт, що фермерські господарства є бюджетоутворюючими для багатьох районів області – страждатиме від недофінансування соціальна інфраструктура.

Голова ВКФ Іван Слободяник наголошує:

«Щоб подібна ситуація не повторилась наступного року, ми зараз наполягаємо на введені компенсації страхового платежу – це той інструмент, який би допоміг уникнути розмов про компенсації 5-6 тисяч гривень і суттєво допоміг господарствам відновитись від посухи».

Всеукраїнський Конгрес Фермерів продовжує збір допомоги фермерам Одещини. Хто хоче підтримати – на сайті ВКФ  https://farmers.org.ua  є номер телефону, за яким можна дізнатись всю необхідну інформацію і, за потреби, зв’язатися з агропідприємствами, які потребують допомоги.