Перейти до вмісту

Введення квот на міндобрива: фермери проти монополізації ринку

Введення квот на міндобрива завдасть удару по аграріям та простим українцям. Про це в своїй Facebook сторінці повідомив голова об`єднання Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

Ринку міндобрив України знов загрожує монополізація: голова об`єднання Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник попередив про наслідки.

“Маємо чергову спробу монополізації ринку мінеральних добрив на догоду одному гравцю начебто під “благими намірами” захисту національного виробника. Робиться це за допомогою Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі, через введення квот”,- написав він.

В 2010 році група OSTCHEM олігарха Дмитра Фірташа за допомогою грошей «Газпромбанку» купила чотири приватних виробника мінеральних добрив, та змогла завести лояльний менеджмент на два державних заводи. Окрім того були створені штучні бар’єри для імпорту добрив в Україні.

Знову олігархічний реванш??? Репост вітається!!!Маємо чергову спробу монополізації ринку мінеральних добрив на догоду одному гравцю начебто під «благими намірами» захисту національного виробника».Робиться це за допомогою Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі, через введення квот. Taras Kachka Денис Шмигаль ???В 2010 році група OSTCHEM олігарха Дмитра Фірташа за допомогою грошей «Газпромбанку» купила чотири приватних виробника мінеральних добрив, та змогла завести лояльний менеджмент на два державних заводи. Окрім того були створені штучні бар’єри для імпорту добрив в Україні. В результаті компанії Фірташа отримали монополію на українському ринку мінеральних добрив. Як наслідок, вартість на добрива в Україні була на 30-40% вище ніж в сусідніх країнах.Кілька років назад були зроблені перші кроки лібералізації ринку міндобрив. Зокрема була відмінена лібералізація мінеральних добрив. Це призвело до того, що на ринку мінеральних добрив України з’явилися інші гравці: Туреччина, Болгарія, Польща, Литва, Марокко та інші країни. Це створило конкуренцію і відповідно зменшило вартість добрив, і відповідно собівартість сільськогосподарської продукції»Ми не проти підтримки вітчизняного виробника. Але такі заходи мають запроваджуватись виважено за встановленим планом та з визначеними заходами, щодо модернізації українських підприємств, що виробляють мінеральні добрива. В іншому разі ніхто не гарантує, що це не буде чергова виїмка з кишень аграріїв і кінцевих споживачів на догоду одній олігархічній групі.Об'єднання «Агро-Продовольчої Рада» та Всеукраїнський конгрес фермерів закликає Президента Володимир Зеленський Офіс Президента України, голову Виконавчого комітету реформ Mikheil Saakashvili , Генерального прокуратура Офіс Генерального прокурора Ірину Венедіктову втрутитися в ситуацію.www.farmers.org.uawww.afc.org.ua

Geplaatst door Ivan Slobodianyk op Donderdag 21 mei 2020

В результаті компанії Фірташа отримали монополію на українському ринку мінеральних добрив. Як наслідок, вартість на добрива в Україні була на 30-40% вище ніж в сусідніх країнах.

Кілька років назад були зроблені перші кроки лібералізації ринку міндобрив. Зокрема була відмінена лібералізація мінеральних добрив. Це призвело до того, що на ринку мінеральних добрив України з’явилися інші гравці: Туреччина, Болгарія, Польща, Литва, Марокко та інші країни. Це створило конкуренцію і відповідно зменшило вартість добрив, і відповідно собівартість сільськогосподарської продукції.

“Ми не проти підтримки вітчизняного виробника. Але такі заходи мають запроваджуватись виважено за встановленим планом та з визначеними заходами, щодо модернізації українських підприємств, що виробляють мінеральні добрива. В іншому разі ніхто не гарантує, що це не буде чергова виїмка з кишень аграріїв і кінцевих споживачів на догоду одній олігархічній групі.”,- коментує Слободяник.

Об’єднання “Агро-Продовольча Рада” та“Всеукраїнський конгрес фермерів” закликає президента Володимира Зеленського, голову Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі та генерального прокуратура Ірину Венедіктову втрутитися в ситуацію.

Нагадаємо, стало відомо подробиці зустрічі аграріїв з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем щодо розвитку фермерства в Україні. Чи почула влада проблеми, які турбують фермерів: озвучено результат зустрічі з Прем’єром.