Перейти до вмісту

Як Бджола: як ягідний екотуризм залучає інвестиції в село

Ягоди, екотуризм на мільйон і медові біткоїни. Це все про учасника ВКФ і координатора Конгресу у Львівській області — кооператив «Як Бджола» з с. Боложинів, Золочівського р-ну.

Коли Олег Бачинський з однодумцями започатковували кооператив, їм казали, що вони не сповна розуму: захаращене колгоспне поле, без поливу і догляду. Тепер тут викопані ставки і  50 км крапельного поливу. А за 4 роки до кооперативу долучились майже 300 учасників, сумарно залучено 38 млн. грн.

«Як Бджола» складається з чотирьох проектів: «Ягоди», «Галицька ружа», «Лікарські трави», «Бузина» розмістились на 110 га землі. Вирощують полуницю, ожину, малину, лікарські трави. Крім того це ще туристична локація зі своєю пасікою та апіхатиною.

Працюють на орендованій землі, всі гроші за оренду йдуть в ОТГ. Робочі місця, створені кооперативом, навернули з заробітків в Польщі не одного селянина. 

Принципове питання — працювати по-білому. І це можливо, — говорить Олег Бачинський: 
«Коли ми починали, сказали, що жодної гривні хабара не заплатим.Були неприємні інциденти, але коли люди побачили нашу чітку позицію, то все зрозуміли. В одному селі, попри те, що ми платимо податки і даємо робочі місця, сприяння від сільської влади не було. Але в іншому — щойно ми зайшли з проектом, одразу отримали підтримку».

Також кооператив скористався програмою державної підтримки для фермерів — 1 млн. грн. відшкодування вартості саджанців. 

Кооператив «Як Бджола» — це  історія про те, як шалену мрію перетворити в таку реальність, щоб люди з села на кордоні з Польщею не хотіли їхати на заробітки. Якщо ви за відповідальне фермерство і розвиток українського села – долучайтеся до  Всеукраїнського Конгресу Фермерів.

Дивіться докладніше у нашому матеріалі: