Перейти до вмісту

ЄС ще на рік продовжив режим безмитної торгівлі для України

Європейський Союз схвалив рішення про продовження ще на рік безмитного режиму для України, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.

“Це поновлення ще раз підтверджує непохитну політичну та економічну підтримку України з боку ЄС після двох років неспровокованої та невиправданої воєнної агресії Росії та водночас посилює захист фермерів ЄС щодо певних чутливих сільськогосподарських продуктів”, – йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Завдяки цьому рішенню наша держава зможе продовжити експортувати агропродукцію до країн ЄС без квот і мит.

Нагадаємо, що режим безмитної торгівлі для України почав застосовуватися у червні 2022 року. Завдяки цьому більша частина українських товарів експортується до ЄС без обмежень на підставі Угоди про асоціацію, зокрема, всі промислові товари вже не обкладаються митом.

Зазначимо, що деякі види агропродукції – м’ясо птиці, яйця, цукор, овес, крупи, кукурудзу та мед Україна постачатиме до ЄС за показниками середніх обсягів експорту, зафіксованих у другій половині 2021 року та потягом 2022-2023 роки.

Обсяги, зазначені у статті 4(7) Регламенту про автономні торговельні заходи, що застосовуються до українських продуктів відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони можна переглянути тут.