Перейти до вмісту

 За підтримки ВАГ стартувала співпраця Проекту АПД із вісьмома пілотними громадами чотирьох областей України

10 серпня провели установче засідання робочої групи, в яку увійшли представники пілотних територіальних громад, проєкту “Німецько-Український Агрополітичний Діалог” (АПД), Всеукраїнської асоціації громад та Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «Дорада» .

Метою проекту є поглиблення знань та навичок ОМС, а також аналіз аграрного потенціалу громад з метою його нарощення, створення організаційних передумов для сталого аграрного розвитку території.

Марія Ярошко, виконувачка обов’язків керівника Проекту АПД привітала учасників робочої групи та означила напрями співпраці з пілотними громадами у поточному році.

Директор з розвитку-заступник виконавчого директора ВАГ Ігор Абрам’юк, який є координатором впровадження пілоту з боку ВАГ, передав громадам-учасницям привітання від керівництва Асоціації, подякував їм за згоду взяти участь у проєкті та висловив сподівання, що співпраця буде корисною для всіх. 

Кожен пілотний орган місцевого самоврядування, під час співпраці, зможе підвищити свою фахову спроможністьу сфері аграрного та сільського розвитку, краще зрозуміти потенціал громади, спланувати власну діяльність, а також взяти участь у розробці національних агрополітичних документів. І. Абрам’юк наголосив –  після нашої Перемоги у війні потрібно провести очні заходи у пілотних громадах, і що представники пілотних ОМС за час проекту зможуть безпосередньо ознайомитися німецьким досвідом ефективної практичної агрополітики. Окремо наголошено на викликах та можливостях, які постають у процесі євроінтеграції України: громади мають бути готовими до інструментів підтримки з боку ЄС у сфері аграрного та сільського розвитку, які невдовзі стануть доступними. Ну, і звісно ж, ВАГ розраховує на те, що напрацювання пілота можна буде поширити на усі інші громади.

Ольга Базарна, яка є контактною особою з боку ВАГ, представила Концепцію співпраці з пілотними громадами, якою передбачено, що вже в поточному році буде створено робочу групу з відповідальних представників пілотних ОМС за участі ВАГ та Доради; виявлено потенціали та перешкоди для аграрного розвитку пілотних громад (шляхом опитування); виявлено потреби у підвищенні компетенції та поглибленні знань відповідального представника ОМС; проведено опитування серед агровиробників для визначення потенціалу та перешкод для їхнього аграрного розвитку; обговорено концепцію агро-інвестиційних паспортів для пілотних громад.

Очікується, що у результаті реалізації Концепції будуть здійснені заходи, спрямовані на удосконалення впровадження аграрної політики на локальному рівні, організаційно-інформаційне забезпечення громад, покращенню доступу до програм державної підтримки аграрного виробництва. 

У результаті засідання Робочу групу було створено, а Концепцію співпраці підтримано учасниками та затверджено. Окреслені подальші кроки в реалізації проєкту. Наступне засідання Робочої групи заплановано на початок вересня.

Список громад-учасниць, які було визначено на підставі рекомендацій ВАГ:

  • Узинська міська та Маловільшанська сільська територіальні громади Київської області 
  • Заболотівська селищна та Городенківська міська територіальні громади Івано-Франківської області
  • Лохвицька міська та Чорнухинська селищна територіальні громади Полтавської області 
  • Суворовська селищна та Городненська сільська територіальні громади Одеської області