Перейти до вмісту

Зернові угоди за теперішніх реалій — це шанс і для держави і для фермера, – Іван Слободяник

Повноцінна реалізація зернових угод і початок експорту важливі для держави і для фермера. На цьому наголошує виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник.

Чому розблокування морських портів важливе? Тому що альтернативи у вигляді річкового, залізничного чи автомобільного  перевезення не забезпечать необхідні обсяги експорту. А отже, держава не отримає надходжень у бюджет, валютної виручки, громади (а для сільських громад агробізнес — 90%  надходжень в бюджети) не отримають грошей. Більше того, фермери просто збанкрутіють: їм вже почасти невигідно збирати врожай, бо через складну і дорогу логістику маржа не покриває навіть витрат на збір збіжжя. Враховуючи, скільки волонтерської допомоги надають війську аграрії, це відчує і ЗСУ і внутрішньо переміщені особи.”, – наголосив він. 

За словами Іван Слободяника, поки ситуація ще не критична, адже триває збір озимих культур. Але восени, коли почнеться збір нового врожаю фермери стикнуться з проблемою зберігання збіжжя. 

У малих фермерів немає потужностей для зберігання збіжжя. Їм потрібно його продати, щоб розрахуватись за паї, кредити, пальне і щось заробити, щоб заплатити податки. Зернові угоди за теперішніх реалій — це шанс і для держави і для фермера. Я щиро сподіваюсь, що угоди запрацюють, як повідомили в Мінагро і Мініфраструктури і перші судна підуть найближчим часом”, – наголосив голова ВКФ.

Нагадаємо, що 22 липня в Туреччині було підписано угоди, за якими з українських портів буде здійснюватись вивезення зерна та іншого продовольства. Вже 23 липня росія завдала ракетних ударів по інфраструктурі Одеського порту.